موزه هنر پریش (Parrish Art Museum)

رده : دایرکتوری, موزه های خارج از کشور
FavoriteLoading / بررسی فهرست ' rel='nofollow'> + افزودن به فهرست / بررسی فهرست

parish-art-museum645

موزه هنر پریش (Parrish Art Museum)
تاسیس: ۱۸۹۷ میلادی
موقعیت: بزرگراه مونتاک ۲۷۹
مدیریت: تری سلطان (متصدی)
وب گاه: www.parrishart.org

موزه هنر پریش که توسط طراحان معماری جیم هرزوگ و د م‌آرون (Herzog & de Meuron) طراحی و در واتر میل نیویورک (Water Mill, New York) واقع می‌باشد. که بعد از سال ۲۰۱۲ از منطقه ساوتهمپتون  (Southampton Village) منتقل شده است. این موزه به طور گسترده ای بر آثار مجموعه ای از هنرمندان سواحل جنوبی و شمالی (شبه جزيره لانگ آيلند، واقع در سه ساعتي شرق نيويورک) متمرکز می باشد.

 

در حقیقت این موزه هنری در سال ۱۸۹۷ میلادی تاسیس گردیده است و در طی زمان با محموعه آثاری به تعداد ۲۶۰۰ اثر از هنرمندان قرن نوزدهم تا نقاشان و مجسمه سازان امروز از جمله جان چمبرلین( John Chamberlain)، چاک کلوز(Chuck Close)، اریک فیشیل(Eric Fischl)، آوریل گورنیک(April Gornik)، دونالد سلطان(Donald Sultan)، الیزابت پیتون(Elizabeth Peyton) و همچنین هنرمندانی همچون جکسون پالاک(Jackson Pollock)، دن فلاوین(Dan Flavin)، روی لیختن اشتاین(Roy Lichtenstein)، لی کراسنر(Lee Krasner) و ویلم د کونینگ(Willem de Kooning) به گسترش مجموعه خود ادامه داده است.

 

در میان مجموعه های مهم جهان با آثار برجسته امپرسیونیسم آمریکایی ویلیام مریت چیس (William Merritt Chase) و پیشگامان نقاشی رئالیست بعد از جنگ از جمله فایرفیلد پورتر (Fairfield Porter) قرار دارد.

مدیر فعلی موزه تری سلطان (Terrie Sultan) می‌باشد که چندین نشریه درباره هنرمندانی از جمله چاک کلوز، کری جیمز مارشال و همچنین موسیقیدانی از قبیل تری آلن و لوییز بورژوا نگاشته است.

 

تاریخچه:
موقعیت ساوتهمپتون ۱۸۹۷ تا ۲۰۱۲:
موزه پریش در سال ۱۸۹۷ در روستای ساوتهمپتون توسط یک وکیل موفق و عضو فرقه کویکر تاسیس گردید که به جمع آوری آثار سده های ۱۹۸۸، مجموعه های نقاشی دوران رنسانس ایتالیا و همچنین مجسمه های دوران کلاسیک و رنسانس پرداخت. طراحی ساختمان اصلی و اولیه توسط معماری به نام گروس‌ونور در سال ۱۸۹۷ در مرکز شهر ساوتهمپتون پدید آمد، و یکسال بعد به عنوان یک موزه هنر به ثبت رسید یکی از حامیان تاسیس این موزه ویلیام مریت چیس موسس مدرسه تابستانی هیلز هنر در آن سالها بود. بین سالهای ۱۹۰۲ تا ۱۹۱۳ ساختمان اولیه دوبار گسترش داده شد، در سال ۱۹۳۲ پس از مرگ وی مجموعه ها و ساختمان به ساوتهمپتون واگذار گردید و از رشد و پیشرفت متوقف ماند تا سال ۱۹۵۰ تحت ریاست منتخب جدید از هیئت امنا که کمپینگی از هنرمندان، جهت تقویت منابع موزه هنر آمریکایی تشکیل داد. که همچنین پس از مرگ وی بیش از ۳۰۰ اثر از مجموعه شخصی خود که شامل نقاشی، طراحی ، آثار آبرنگ، و مجموعه‌هایی از آثار امپرسیونیسم هنرمند آمریکایی ویلیام مریت چیس به بهره‌برداری موزه رسید. در سال ۱۹۸۱ آثار بیشتری به مجموعه اهدا و اضافه گردید. …

 

موقعیت واتر میل از ۲۰۱۲ تا کنون:
موزه پریش با تداخلاتی مرتبط با برنامه خود و تغییرات مدرنیته شدن منطقه تاریخی پیرامون مواجه گردید.
بنابراین در سال ۲۰۰۵ زمینی به مساحت ۱۴ هکتار در واتر میل نیویورک به ارزش ۳/۸ میلیون دلار توسط موزه خریداری گردید و تصمیم گرفته شد بنایی متفاوت از موزه قدیمی خلق گردد و از میان ۶۵ معمار نامزد، جایزه پریتزکر (Pritzker Architecture Prize) به جیم هرزوگ و د م‌آرون جهت گسترش و تاسیس بنای جدید تعلق گرفت. ساختمانی با ۱۸۷ متر طول و شبیه به استودیوهای نقاشان، سقفی با دو شیروانی و فلزهای موجدار که نمادی از انبارهای مزرعه قدیمی یا کلبه های قدیمی و یا موزه قدیمی پریش می‌باشد، بنا گردید.

ساختار جدید طرح هرزوگ انباری غول پیکر، شامل فضاهای آموزشی و چند منظوره است، که سقف اول یک فضای خیلی ساده برای عموم برای پذیرایی، کافه و یا فروشگاه در غرب، و در سمت شرقی دفاتر اداری و گالری ها می‌باشند. تعداد هفت گالری بالغ بر ۷۶۰۰ متر مربع جهت مجموعه های دائمی و سه گالری جهت نمایشگاه های موقت در نظر گرفته شده اند همچنین منبع نور سالنها و گالری از نور طبیعی روز تامین می گردد.

FLOOR_PLAN_MANUAL

 

مجموعه های برجسته:

ویلیام مریت چیس (۱۸۴۹ نوامبر ۱ – ۱۹۱۶ اکتبر ۲۵) نقاش امپرسیونیست آمریکایی، موزه پریش بزرگترین مجموعه از این هنرمند را شامل آثار نقاشی، طراحی هایی رو کاغذ، زندگی نامه و عکسها و تصاویر در آرشیو خود دارد. مریت چیس یک چهره نگار برجسته، نقاش لند اسپیس و استاد هنر بوده است.

فایر فیلد پورتر، پورتر (۱۹۰۷ ژوئن ۱۰ – ۱۹۷۵ سپتامبر ۱۸) یک نقاش و منتقد هنری آمریکایی بود و یکی از مهم ترین نقاشان واقع گرای آمریکایی از سال ۱۹۴۹ تا زمان مرگ او در سال ۱۹۷۵ به شمار می آید و ۲۵۰ اثر خود را به موزه اهدا کرده است.

 

Loading
Center map
Traffic
Bicycling
Transit
Google MapsGet Directions

منابع:

www.parrishart.org
www.en.wikipedia.org/wiki/Parrish_Art_Museum
www.paintboom.com
تمام حقوق محفوظ است. استفاده از محتوا، نقل قول و یا اشتراک با ارجاع به منابع آزاد می‌باشد.

دیدگاه شما درباره این نوشتار چیست؟

Loading Facebook Comments ...

دیدگاه شما: