از اینستالیشن آرت تا معماری

رده : معرفی اثر, وب نوشت
FavoriteLoading / بررسی فهرست ' rel='nofollow'> + افزودن به فهرست / بررسی فهرست

از اینستالیشن آرت تا معماری

هنرمند روسی نیکولای پولیسکی (Nikolay Polissky) به تازگی سازه سلپو (SELPO Pavilion) واقع در پارک نیکولا لنیوتز شامل ۲۸ اثر به صورت دایمی را به پایان رساند.

نصب و راه اندازی این سازه دست ساز توسط پولیسکی اجرا گردیده است. این طرح در پارک ملی Ugra واقع درشهر Zvizzi می باشد، این شهر از برنامه مدیریتی خاصی الهام گرفته است. به طوری که از خانه ها به عنوان محلی برای کسب درآمد و مغازه استفاده می شود و همین امر چنین سازه‌ای را تحت شعاع قرار می دهد.

در طول ۲۰ سال گذشته، پولیسکی کارهای خود را با بهره گیری از نیروی محلی در روستاها و شهرهای کوچک در جهت احیای فرهنگی شهرستان ها به اجرا رسانده است. پولیسکی اعتقاد دارد که مجسمه‌ها و سازه‌های کوچک وی راهی برای کاهش بیکاری جامعه می باشد. همچنین پولیسکی جامعه هنرمندان و کودکان را در پارک نیکولا لنیوتس راه اندازی کرد که باعث شده پروژه وی در جشنواره Archstoyanie و جشنواره های دوسالانه هنرهی رسانه دیجیتال حظور داشته باشد.

این پروژه با بهره گیری از تکه‌های متریال کار قبلی پولیسکی به اجرا رسیده و بیانگر آثار هنری عمومی می‌باشد. پیش از این پروژه، پولیسکی کارهای دیگری را در پارک و محل‌های عمومی روسیه انجام داده که به نوعی مانند موزه های طبیعی و یا مجسمه های شهری است.

منابع:

www.dezeen.com
www.inhabitat.com
تمام حقوق محفوظ است، استفاده از محتوا، نقل قول و یا اشتراک با ارجاع به منابع آزاد می‌باشد.

دیدگاه شما درباره این نوشتار چیست؟

Loading Facebook Comments ...

دیدگاه شما: