هنر اختصاصی خیابان برادوی

رده : اخبار و رویدادها, نمایشگاه‌های خارج از کشور
FavoriteLoading / بررسی فهرست ' rel='nofollow'> + افزودن به فهرست / بررسی فهرست

img2_6151_ret

هنر اختصاصی (خیابان ، به انگلیسی: Broadway Avenue، از خیابان‌های مشهور شهر نیویورک است که در بخش منهتن قرار گرفته است.) شاهد آثار هنرمندان مشهوری است که مطابق برنامه سالیانه هنرهای به اجرای این ها پرداخته اند.
این برنامه که در طی ۴ سال گذشته، ابتدا با کت واک‌های (فیله یا کَت‌واک -به انگلیسی: catwalk- اصطلاحاً به سکوئی T-شکل گفته می‌شود که بر روی آن آخرین مُدها نمایش داده می‌شوند.) در حاشیه پیاده رو آغاز گردید و به تازگی با پنج عنصر، برادوی سبز، و فیگوراتیو‌ها ادامه دارد.

در بین این آثار (از بین آثار گذشته) پنج مجسمه با مقیاس بزرگ که با لاستیک و تیوب، لوله های استیل و فولاد ضد زنگ توسط هنرمند برجسته آمریکایی چاکایا بوکر (Chakaia Booker) خلق شده‌اند در منطقه پوشاک خیابان برادوی خودنمایی می‌کند.

این احجام توسط چاکایا بوکر طراحی و با حمایت اتحادیه پوشاک منطقه جهت رشد مرکز هنری برادوی ارائه و اجرا شده‌اند. اجرای اولیه به صورت یک روند طراحی دیجیتالی، و سپس با ادغام مهندسی و دستکاری‌های هنری بوکر و اتصال به فریم‌های فولاد پدید آمده اند، ساخت و ساز این آثار به همان اندازه که مستحکم و بادوام می‌باشد دارای زیبایی شناسی و استیتیک خاص خود هستند. این احجام بین خیابانهای ۳۶ و ۴۱ برادوی تا تاریخ نوامبر ۲۰۱۴ جهت نمایش باقی می‌مانند.

منابع:

www.garmentdistrictnyc.com
www.paintboom.com
تمام حقوق محفوظ است. استفاده از محتوا، نقل قول و یا اشتراک با ارجاع به منابع آزاد می‌باشد.

دیدگاه شما درباره این نوشتار چیست؟

Loading Facebook Comments ...

دیدگاه شما: