چند روایت از کتاب مقدس, زرتشت رحیمی

رده : اخبار و رویدادها, نمایشگاه‌های داخلی
FavoriteLoading / بررسی فهرست ' rel='nofollow'> + افزودن به فهرست / بررسی فهرست

چند روایت از کتاب مقدس, زرتشت رحیمی

گالری طراحان آزاد میزبان آثار با عنوان ” چند روایت از کتاب مقدس ” می باشد. این از تاریخ ۱۰ بهمن ماه ۱۳۹۳ تا تاریخ چهارشنبه ۱۵ بهمن ماه ادامه دارد.

استیتمنت:
در مقدمه این نمایشگاه، نوشته الهام اعتمادی آمده است: «چند روايت از کتاب مقدس» نمايشگاهی است که در آن نقاش سرعت فاصله گرفتن هنرمندان امروزی از نقاشان گذشته در مقابل منابعی مثل اسطوره مذهب و ماورا را به روشنی نشان می دهد و بيننده را به باز نگری جزيياتی از چندين و چند تصوير باقی مانده در ذهنش از اين دست سوژه ها فرا می خواند و پس از آن بازی آغاز می شود.

امور ماورايی گاهی در جزييات، مفاهيمی فردی و نسبی است که لزوماً به بحث های با پايان نمی انجامد. ولی گستردگی زبان تصويری در نقاشی های زرتشت رحيمی، از حروف لاتين تا فارسی گرفته تا علايم و نشانه های زندگی امروزی، رنگ های شفاف، ترکيب بندی های اغلب متمرکز و بدون پرسپکتيو، هاله های نور، باغ و بهشت، گياهان مينياتوری، حيوان ها با نمادهای تقدس، همه و همه در کنار عناوين آثار، اين فرصت را به مخاطب می دهد که در جايی کدهای آشنا، شخصی و دلخواه خود را با آنچه می بيند پيدا کند.

از اين منظر روايت رحيمی بر خلاف آنچه از اين دست آثار می شناسيم تحميلی و يک طرفه نيست. مشارکت بازيگوشانه ای با سمبل های آشنا و نا آشنا صورت می گيرد که مجموعه کار را به راحتی پذيرفتنی و دلچسب می کند.»

محل برگزاری : گالری طراحان آزاد
زمان گشایش: ۱۰ بهمن ماه ۱۳۹۳ بازدید همه روزِ از ۲۰ تا ۱۶
زمان اختتامیه : ۱۵ بهمن ماه ۱۳۹۳
طراح پوستر: فرهاد فزونی
" Zartosht Rahimi "
" Biblical Naratives "
Friday, 30 Jan 2015 at 4:00 pm
Wednesday , 4 Feb 2015 at 8:30 pm

Location:
Azad Art Gallery
No,. 5, Salmas Sq, Golha Sq, Fatemi Sq

دیدگاه شما درباره این نوشتار چیست؟

Loading Facebook Comments ...

دیدگاه شما: